Ob svetovnem dnevu poezije se je naša mala učna skupina odpravila v šolsko knjižnico. Tam nas je sprejela knjižničarka in nas opomnila, da je 21. marec svetovni dan poezije. Pogovarjali smo se o poeziji in pogledali kratek odlomek Andreja Rozmana Roze. Knjižničarka nam je razdelila kuverte, v katerih je vsak učenec dobil eno pesem. Vsi smo prebrali svojo in povedali, kako nam je všeč. Na koncu je vsak napisal svoj verz ali krajšo kitico, ki jo je tudi predstavil. Poslovili smo se od knjižničarke in nadaljevali s poukom. Moje razmišljanje o mednarodnem dnevu poezije je, da je prav, da si vsaj enkrat v letu vzamemo čas za pesem, jo v miru preberemo in potem o njej razmišljamo ali pa jo preberemo komu drugemu. Moja današnja izkušnja v knjižnici je bila zelo lepa, saj smo si vzeli čas zase, si v miru prebrali pesem ter jo seveda podelili s sošolci. Upam, da ste si tudi vi vzeli čas za pesem, poezijo in uživali ob branju. (Zala Petan, 9. b)