Knjiga in njen bralec sta žlahtni par, ki mu potovanje v svet prinaša nepozabna doživetja. Kdor bere, seže dlje, kot seže njegova roka, vidi bolje kot s prostim očesom, sliši več, kot gre v njegova ušesa in ima daljši korak, kot zmorejo njegove noge. (Slavko Pregl)

17. september je dan, ko začenjamo z branjem za  Bralno značko. Bralna značka podpira razvijanje bralne motivacije učenk in učencev, širjenje in uporabo znanja, globlje razumevanje ter razvijanje socialne občutljivosti, moralni in intelektualni razvoj posameznika, predvsem pa je to dejavnost, ki pripomore k razvoju bralne pismenosti vseh vključenih učencev. Je odličen primer množične bralne dejavnosti, ki se ji v letošnjem šolskem letu pridružuje še Nacionalni mesec skupnega branja. O branju, pomenu branja, bralni kulturi smo se v šolski knjižnici pogovarjali od 17. do 24. septembra 2018.